S námi se v životě neztratíš

Pro děti z dětských domovů je odchod do samostatného života náročnější a často strmější než pro děti ve fungujících rodinách. Dětské domovy dospívající na tento moment připravují s různou intenzitou a v různém rozsahu a náraz s realitou se snaží zmírnit různými mechanismy (např. možností prodloužení pobytu při pokračujícím studiu a finančním obnosem do začátku). Kombinace často traumatizujících zážitků z vlastní rodiny, ztráta bezpečného zázemí a limitů ústavní výchovy významně ovlivňuje schopnost dětí z dětských domovů postavit se na vlastní nohy.

Náš program se zaměřuje na podporu osamostatnění dospívajících po odchodu z dětského domova. Pomocí zážitkových letních táborů, workshopů, přednášek a besed s inspirativními lidmi si děti osahají vlastní možnosti a schopnosti. Díky našim aktivitám získají přirozenou formou zkušenosti, které jim usnadní kritické okamžiky jejich života.

V současné době jsou do programu zapojeny dětské domovy Boršov nad Vltavou; Žíchovec; Radenín; Jemnice; Telč, Písek; Sedlec-Prčice, Přestavlky 1

 

V případě zájmu nás můžete kontaktovat:

Koordinátorka : Barbora Čížková
Tel: +420 774 223 429
E-mail: barbora.cizkova@attavena.cz