Zaměstnané 50+

Program pro ženy,
které chtějí zůstat
stále ve hře.

Co vám účast v programu přinese

Jak naložit se svou pracovní kariérou

Uděláte si revizi. Budeme se společně ptát, zda to chcete takhle doklepat, nebo má smysl na pracovní kariéře ještě zapracovat. Ukážeme vám, co je ve vašem konkrétním případě ještě možné.

Jak řešit problémy v zaměstnání

Máte praxi, zkušenosti a ujasněné hodnoty. Naučíte se, jak s tím obstát vedle mladších digitálních kolegů. Zjistíte, jaké máte možnosti k vyjednávání a obhájení nebo posílení vlastní pracovní pozice.

Jak se zajistit na stáří

Doba, kdy se dalo spoléhat na stát nenávratně minula. Ukážeme si, jaké budou vaše příjmy a náklady. Promyslíte si možné scénáře, zmapujete možnosti a zkusíte najít cestu, jak zlepšit vaší budoucnost.

Jak pečovat o své zdraví po 50

Energie sice ubývá, ale proč tomu chodit naproti? Dozvíte se, co se děje ve vašem těle, co vaše tělo potřebuje a jak mu pomoct, aby vám s ním bylo lépe. Získáte praktické rady, jak cvičit a jak vydržet.

Jak se neztratit v digitálním světe

Doba je rychlá. Existuje obrovské množství aplikací a vychytávek. Ukážeme, jak se v nich zorientovat, jak poznat, co je bezpečné a co vám může usnadnit život. Poradíme, jak zůstat v klidu, když je nepoužíváte.

Jak si zachovat duševní rovnováhu

Sdílení, komunikace, společné tvoření. To jsou ingredience, které vám mohou pomoci zůstat v psychické pohodě a udržet si zdravý pohled na život. V programu získáte podporu dalších podobně naladěných žen.

Konečně máte možnost věnovat volný čas jen sama sobě. Využijte ho smysluplně.

Pro koho je program určený

Zaměstnané ženy 50+

s pracovní smlouvou, dohodou o provedení práce
nebo o pracovní činnosti (vhodné i pro ženy pobírající důchod a zaměstnané na DPP, DPČ), 

s ukončeným středoškolským vzděláním (s i bez maturity)
či vyšším vzděláním.

PROGRAM JE PRO ŽENY, KTERÉ NA SOBĚ CHTĚJÍ PRACOVAT A NEBOJÍ SE BÝT INSPIRACÍ PRO SVÉ OKOLÍ.

Jak celý program probíhá

Kdy a kde

Podrobné informace k harmonogramu budou upřesněny při nulté hodině 29.08.2024.

WORKSHOPY

Úvodní workshop
14.09.-15.09.2024  SO-NE
Penzion pivovarský dvůr Lipan, Dražíč

Závěrečný workshop
07.12.-08.12.2024 SO-NE
Místo bude upřesněno

PRAVIDELNÉ LEKCE
12 lekcí
Každé čtvrteční odpoledne
Začínáme 12.09.2024
Čas bude přizpůsoben možnostem skupiny
Husova třída 622/45
370 05 České Budějovice

.

JEDNODENNÍ SEMINÁŘE
Neděle 29.09.2024
Neděle 13.10.2024
Neděle 10.11.2024
Neděle 24.11.2024

Od 9:00 do 17:00
Husova třída 622/45
370 05 České Budějovice

WEBINÁŘE
30.09.2024
21.10.2024
02.12.2024
Čas bude přizpůsoben možnostem skupiny
Přihlášení online z pohodlí vašeho domova 

Kdo bude vytvářet program

Lenka Slovanová

lektorka

„V kurzech moderovaných mnou nezáleží na tom, kolik zkušeností s počítačem doposud máte a v jakém pracovní prostředí se pohybujete. Nemluvím IT jazykem, jsem jedna z vás a naučím vás lépe se orientovat v PC prostoru i ve svých vlastních dovednostech.“

Jakub
Lang

lektor

„Se mnou se podíváte trochu víc na zoubek dnešním technologiím. Ukážeme si, co je bezpečné, co je užitečné a zda je v dnešní době něco nezbytné. Rád učím prakticky a to, co učím, musí být pro mého studenta užitečné a přínosné.“

Michaela
Švecová

lektorka,
kariérní poradce

„Budu vaším lektorem na pracovní právo. Projdeme spolu např. práva a povinnosti zaměstnavatele, změny v zákoníku práce, možnosti přivýdělku v důchodu a to, co budete právě potřebovat.“


Kamila
Ulčová

koučka, moderátorka

„Mým životem, láskou a prací je komunikace, mezilidská i mediální, mluvená i psaná. Miluji sílu a krásu slova a čím dál víc oceňuji sílu a krásu ticha. Své zkušenosti s mezilidskou komunikací propojuji s profesionálním koučinkem osobního rozvoje, kde se snažím pomáhat lidem jako lektorka, koučka a průvodce na cestách za úspěchem, ať znamená a představuje cokoli.“

Eliška 
Valaščíková

manažerka, lektorka

“Podnikání ve financích je má srdcová záležitost. Baví mě lidem měnit životy, pomáhám jim zažít úspěch a získat svobodu. Vzdělávám ve financích, a to nejen klienty, ale i širokou veřejnost díky seminářům finanční gramotnosti, které pořádám.”

Kateřina
Fialová

lékařka, certifikovaná koučka

Mým posláním je pomáhat ženám. Věřím v to, že silná víra, láska a nastavení mysli dokážou zázraky (i ty medicínské). A věřím, že kdo se nevzdá, nemůže vlastně nikdy prohrát.

Nejčastější dotazy

Můžu se zúčastnit jen určitých témat nebo akcí?+-

Program je postaven tak, aby se vaše znalosti a dovednosti zvyšovaly postupně a jednotlivá témata na sebe navazují nebo se doplňují. Máme také ověřeno, že i kombinace různých způsobů výuky a prostředí je při učení velkým pomocníkem. Samozřejmě chápeme, že program může být pro někoho časově hodně náročný. Vždy doporučujeme účastnit se co největšího počtu akcí a o případné absenci komunikovat.

Je přihlášení do programu závazné?+-

Nebojte se, nejdříve si domluvíme osobní schůzku, např. u dobré kávy, a zodpovíme vám všechny vaše dotazy. Řekneme si, jaké jsou podmínky, jak může program pomoci konkrétně vám ve vaší situaci, jak bude program náročný a zda musíte něco už umět, kolik můžete zameškat apod. Následně si budete moci v klidu rozmyslet, jestli do toho půjdete s námi.

Nemám počítač, můžu se i tak účastnit?+-

Samozřejmě můžete, na každou akci, při které jsou počítače nutné, máme k zapůjčení plně vybavené notebooky.

Opravdu je program zcela zdarma?+-

Celý program je financován Evropskou unií. Jedinou investicí bude tedy váš čas.

Bude projekt probíhat i v jiných městech?+-

Nyní připravujeme program  v Českých Budějovicích, Táboře a Třeboni. Od ledna 2025 ale plánujeme program i v jiných městech Jihočeského kraje. Pokud máte zájem o realizaci programu ve vašem městě, ozvěte se nám.

50 mi bude až na konci roku, můžu se i přesto přihlásit?+-

Věková hranice 50 let je podmínkou danou dárcem a 50 vám musí být při vstupu do programu. Programy však budeme realizovat i v roce 2025, můžete tedy využít program začínající až v příštím roce.

Jsem podnikatelka, můžu se i tak do projektu přihlásit?+-

Tento program je určený pouze pro zaměstnané ženy. Můžete ale využít náš druhý program podporující právě ženy podnikatelky. Více informací naleznete ZDE.

Získám na závěr osvědčení nebo nějaké výhody?+-

Po absolvování celého programu získáte certifikát. Následně také můžete využít nabídku další individuální podpory na cestě vašeho rozvoje.

Nezávazná přihláška

Zašlete nám nezávaznou přihlášku a my se vám ozveme do 2 pracovních dnů.

Stále nevíte, jestli se do programu přihlásit?

Virtuální firma - Ohlédnutí za kurzem

Lenča se do našeho kurzu sice těšila, ale zároveň si nebyla jistá, co jí může krom IT dovedností přinést. 🤔 Přesto se to rozhodla zkusit a svého rozhodnutí ani v nejmenším nelituje. ☺️

Zveřejnil(a) Attavena dne Čtvrtek 3. března 2022
PC lekce - Ohlédnutí za kurzem

Hanka, Maruška a Míša se společně s vámi podělí o to, která témata jim přišla nejpřínosnější. 👍🙂

Zveřejnil(a) Attavena dne Čtvrtek 3. března 2022

O Attaveně

Jsme českobudějovická společnost, která působí v oblasti vzdělávání přes 25 let. Prostřednictvím našich programů a kurzů pomáháme lidem, kteří se rozhodli uspět ve svém životě. Pomohli jsme více než 12 300 klientům, se kterými jsme strávili přes 1 000 000 hodin. Zašlete nám nezávaznou přihlášku a my se vám ozveme do 2 pracovních dnů.

O naší práci

Klientům pomáháme uvědomit si vlastní schopnosti, hodnotu a zažít úspěch. V našich aktivitách je prostor pro ocenění za vyvinuté úsilí, dokončení úkolu a splnění cíle. Motivujeme k postupu drobnými krůčky. Ke snaze věnovat úsilí a energii tomu, co je možné změnit.

Máte ještě doplňující otázky? Kontaktujte nás.

Koordinátorka projektu

Veronika Skálová
veronika.skalova@attavena.cz
+420 778 062 641

Realizátor programu

Sledujte nás a naší práci

Stále ve hře CZ.03.01.02/00/22_037/0002609