Koláže, fotbal a špagety! Reportáž z příměstského dětského tábora

Koláže, fotbal a špagety! Reportáž z příměstského dětského tábora

V období letních prázdnin tradičně organizujeme příměstské tábory pro děti. Letos tomu nebylo jinak. Věděli jste, že jsme v roce 2019 zorganizovali celkem 31 příměstských táborů na 13 místech po jižních Čechách, na Vysočině a v Plzeňském kraji? Podívejte se na video reportáž z tábora ve Vyšším Brodě.

Jeden takový „příměšťák“ proběhl na konci srpna také v takřka nejjižnějším bodě České republiky – v městečku Vyšší Brod umístěné v krásné přírodě u populární vodní nádrže Lipno. S kamerou jsme se vydali za dětmi zjistit, jaké hry mají nejraději, jaké jídlo jim nejvíce chutná a jak se jim celkově na táboře líbí. Všechno se dozvíte v následující krátké video reportáži.

Díky projektu jsme pomohli celkem 349 rodičům, kteří řešili, kam umístit své děti během prázdnin, aby bylo o děti dobře postaráno a mohly strávit aktivní léto. Během sedmi týdnů, kdy tábory probíhaly, jsme se postarali o 685 dětí z 1. stupně základních škol.  Program byl pestrý, děti pobývaly převážně venku na hřištích, jezdily na výlety, opékaly buřty v lese a při špatném počasí vyráběly nejrůznější předměty na památku.

O děti se starali vždy dva až tří táboroví vedoucí na jeden tábor, podle počtu dětí. S většinou z nich spolupracujeme již čtvrtým rokem. Jejich práce je ověřena na základě spokojenosti jak ze strany dětí, tak rodičů.

Zpětná vazba od rodičů ukázala, že příměstské tábory znamenaly pro rodiče o prázdninách vítanou pomoc v péči o děti. Pomohli jsme hlavně rodičům samoživitelům zajistit kvalitní prázdniny pro své děti.

Andrea Kočerová, koordinátorka projektu Trochu méně horké léto II, Attavena

Marek Bartoš, Attavena