Mých deset let s Attavenou

Mých deset let s Attavenou

Na výšce jsem pro Attavenu hlídala děti, při obou mateřských jsem sama absolvovala kurz osobního rozvoje pro maminky a dnes jsem hrdou lektorkou ATTAVENY – Verča Kašková.

Moje cesta s Attavenou je dlouhá víc než deset let. Při studiu na vysoké škole jsem si přivydělávala jako chůvička dětí, jejichž maminky zdokonalovaly své počítačové znalosti v kurzu od Attaveny. Tehdy jsem slýchala jejich zapálené rozhovory na chodbě. Nadšení z toho, co jim kurz přinášel bylo doslova hmatatelné. Když jsem pak sama byla na rodičáku, kurzy jsem navštěvovala taky. Na výšce jsme měli skvělého učitele na informatiku, proto můj motiv nebyl zdokonalit se, ale poznat nové lidi, vyjít z denního stereotypu a pobavit se. Jednoduše řečeno, chtěla jsem si zpestřit čas na rodičáku.

Počítačová výuka pro mě byla spíš opakování, zato témata seminářů mě bavila. Velkým překvapením pro mě byly grafické editory a aplikace. Zjistila jsem, že i laik může sám udělat přitažlivou grafiku – třeba logo nebo leták.

Výrazně větší přínos pro mě měla témata v oblasti osobního rozvoje. Naučila jsem se vidět priority,  hned po ránu “sníst žábu”, pracovat se silou pozitivní myšlenky či praktikovat deník vděčnosti. Konkrétně tyto věci, které obohatily můj život a daly mu nový směr – směr k naplněnému a spokojenému osobnímu i pracovnímu životu. Koho z vás to zaujalo, ale nevíte o čem mluvím, hledejte v kurzu témata Jitky Štádlerové a Milana Holuba.

Nejvíce ze všeho mě nadchla možnost financovat další vzdělání přesně podle mého výběru. Po úspěšném absolvování seberozvojového kurzu od Attaveny, jsem si mohla vybrat další kurz od jiné vzdělávací společnosti, který Attavena prostřednictvím dotace uhradila. V mém případě to byl čtyřměsíční rekvalifikační kurz Lektor dalšího vzdělávání. Před rodičovskou jsem pracovala jako lektorka v bance a díky kurzu jsem si doplnila teoretické podklady, které dobrý lektor musí znát.

Všechno výše uvedené jsem následně zhodnotila při pracovním pohovoru na pozici lektorky do Attaveny. Chtěla jsem být součástí profesionálního týmu, který dělá smysluplnou práci s reálným přínosem a užitkem do života maminek.

Mladší synek byl ještě příliš malý, proto jsem chtěla pozvolný nástup do práce. Slovo dalo slovo a já jsem dva roky v roli externí lektorky pomáhala maminkám s lepším uplatněním na pracovním trhu a zdokonalovala jejich komunikační a prezentační dovednosti. Čas šel dál a já teď už druhým rokem vedu počítačové kurzy. Z klientek se stávají moje kamarádky, s kterými chodíme na běžky nebo děláme společné večeře a výlety.

S hrdostí můžu říct, že miluju svou práci. Jsem součástí zdravého a funkčního týmu, kde si vzájemně pomáháme a umíme se společně zasmát.

Přála bych každé hledající ženě, aby opět našla samu sebe i ztracené sebevědomí. Náš kurz jí může pomoci najít nový smysl života i práci, která ji bude uspokojovat a dokáže ji hladce skloubit s rodinným životem.

Veronika Kašková Ingrová, lektorka Attaveny