Příměstské dětské tábory přinesou rodičům i letos trochu méně horké léto

Příměstské dětské tábory přinesou rodičům i letos trochu méně horké léto

Co děláme v Attaveně přes letní prázdniny, když neprobíhají vzdělávací kurzy pro rodiče s dětmi? Nabízíme rodičům možnost využít příměstské tábory pro své potomky obvykle v menších obcích Jihočeského kraje. Díky financování Evropské unie jsou tábory zcela zdarma, rodiče platí pouze stravné ve výši 350 Kč za týden za jedno dítě. Cílem této služby je podpořit pracující rodiče během letních prázdnin, aby si nemuseli vyčerpat tolik dovolené, děti si užily aktivní léto a poznaly známé prostřední školy i z jiného pohledu. Snažíme se o  „Trochu méně horké léto“ jak pro rodiče, tak pro děti.

Tábory probíhají na základě spolupráce se základními školami, které chtějí rodičům přes léto nabídnout něco navíc. Podle zájmu rodičů organizujeme v jedné škole 2-3 termíny za prázdniny. Tábory jsou určeny pro děti na 1. stupni všech základních škol. Pečující osoby z řad pedagogů spolupracujících škol se o děti starají od pondělí do pátku, obvykle v čase od 7-17 hodin. Během těchto 10 hodin mají pečující osoby připravený program, který je přizpůsobený místním podmínkách a věkové struktuře přihlášených dětí, ale vždy je maximálně zábavný, kreativní a bezpečný. Když počasí dovolí, snažíme se, aby děti trávily co nejvíce času venku, kde hrají různé hry, chodí na výlety atd. Při nevhodném počasí, využíváme ve školách tělocvičnu, školní třídy a družiny, kde děti tvoří kreativní výrobky nebo hrají deskové a společenské hry.

Letošní příměstské tábory jsou již naše 4. v řadě, a kromě Jihočeského kraje jsme zavítali i do kraje Plzeňského a na Vysočinu. Do většiny škol se vracíme každým rokem díky velkému zájmu jak ze strany rodičů, tak ze strany dětí. Snažíme se i pár škol obměnit, abychom naše služby dostaly do co nejvíce míst. V letošním roce budou příměstské tábory probíhat ve 13 základních školách ve třech krajích ČR: Bechyně, Bavorov, České Velenice, Čížová, Kardašova Řečice, Kašperské Hory, Křemže, Mladá Vožice, Planá nad Lužnicí, Počátky, Protivín, Volary a Vyšší Brod.

Na rozcestníku Příměstské tábory si vyberte město a přes rezervační formulář termín tábora. Poté vás kontaktuje naše koordinátorka, která vám sdělí všechny potřebné informace.

 Tak neváhejte a přihlaste své děti i Vy, dokud jsou místa!

Andrea Kočerová, koordinátorka Attaveny