Attavena v době koronavirové

Attavena v době koronavirové

Jak teď u nás v Attaveně probíhá výuka a co všechno se změnilo? Možná, že zas až tolik vlastně ne. Víme, že možnost hlídání dětí je pro maminky z našich kurzů naprosto zásadní přidaná hodnota. Když už jim tento benefit nabídnout nemůžeme, snažíme se, aby alespoň z náplně kurzu o nic nepřišly. V tomto článku bych vám chtěla trochu nastínit, jaké možnosti online komunikace jsme pro naše kurzy zvolili. Převést do online podoby se totiž dá v dnešní době ledacos.

Webináře a online lekce byly i dříve součástí naší výuky, ale tvořily jen malý zlomek, ve srovnání s lekcemi naživo. Nyní jsme převedli do online podoby celý kurz včetně výuky externích lektorů a změny se dotkly i kurzu Online marketingu. Ten sice probíhá z velké části na dálku, ale jeho součástí jsou i živé lekce a čtyři workshopy.

Pro naše webináře již několik let využíváme program TeamViewer, který mimo jiné umožňuje lektorovi předávat vzdálené ovládání svého PC. Teď jsme však potřebovali zajistit navíc i co nejreálnější kontakt lektora se studenty. K tomu se nám velmi osvědčila Google platforma, kterou již klientky z našich kurzů dobře znaly a která je zdarma.

Google Meet umožňuje kromě kamery a mikrofonu také sdílet obrazovku monitoru, což je funkce, bez které se lektor při výuce neobejde. Živý YouTube přenos zase umožňuje snímat kamerou i lektora z různých úhlů pohledů a v reálném čase zprostředkovat jeho výuku na jakékoliv zařízení (např. mobilní telefon). Klientky tak výuku někdy sledují např. venku na zahradě, zatímco děti spokojeně běhají okolo. No a při práci ve virtuálních firmách spolu mohou klientky jednoduše komunikovat přes Google Hangouts a svoje materiály mít stále přístupné na Google Disku. Všechny tyto způsoby střídavě zařazujeme podle toho, který z nich se na danou situaci nejlépe hodí.

Myslím, že možnost sdílet svoje každodenní starosti s kamarádkami z kurzu je v této době možná ještě potřebnější než dřív. Maminky si ale díky tomu navíc rozšíří také obzory v oblasti současných technologických možností a kdo ví, některé z nich se tím možná zároveň připravují i na budoucí zaměstnání. Videokonference jsou dnes totiž v některých, nejen mezinárodních, firmách naprosto běžnou součástí náplně práce.

Živý kontakt však nenahradí ani ta nejpokročilejší technologie, a tak i my doufáme, že alespoň závěrečné workshopy budeme moci zrealizovat naživo podle původního plánu a završíme tak několikaměsíční online píli maminek a lektorů. Nicméně na příkladu kurzu Online marketingu jsme si ověřili, že do „onlinu“ lze přenést kromě hlídání dětí všechno – i workshopy. 😊

Petra Bosáková, lektorka