Kurz osobního rozvoje se zaměří víc na komunikaci a prezentaci

Kurz osobního rozvoje se zaměří víc na komunikaci a prezentaci

Již několik let Attavena realizuje KURZ OSOBNÍHO ROZVOJE pro maminky, které se zdokonalují v PC dovednostech a budují v týmu Virtuální firmu. Tento kurz v minulých měsících prošel výraznou proměnou a od září se ve dvou městech můžete těšit na jeho inovovanou verzi s názvem KURZ OSOBNÍHO ROZVOJE se zaměřením na KOMUNIKAČNÍ A PREZENTAČNÍ DOVEDNOSTI.

Inovovaný kurz je ve svém základu podobný tomu stávajícímu. Forma je totožná – skupina 10 – 12 maminek malých dětí se setkává dvakrát v týdnu v učebně a své ratolesti svěřuje zkušeným chůvičkám v herně opodál. Výuka trvá tři a půl hodiny v každém dnu. Celým kurzem vás provází jedna lektorka/lektor, ale čas od času přicházejí externí lektoři se zajímavými tématy jako time management, finanční gramotnost apod. nebo minikurzem z oblasti Trhů práce. Ten vám pomůže lépe se připravit na pracovní pohovor a pozor – vyšperkujete si i svůj životopis.

Kurz si dává za úkol splnit hned několik cílů

·      Cílem číslo jedna je zdokonalit se v počítačových dovednostech a osvojit si nové programy a aplikace, které se mohou velmi hodit při návratu do práce.

·      Cíl číslo dva je vyjít z ulity a denního stereotypu rodičovské dovolené mezi partu fajn ženských, poznat nové tváře, navázat přátelství, kontakty a především odpoutat se na chviličku od svých ratolestí.

·       V neposlední řadě je naším cílem připravit takové prostředí, ve kterém klientky zcela nenápadně, přesto velmi intenzivně posilují měkké dovednosti a zvyšují svoje kompetence potřebné pro pracovní, ale i osobní život. Nejedna maminka v průběhu kurzu zapracovala na svém sebevědomí a dovednostech natolik, že rozjela vlastní podnikání!

A jak že to vlastně děláme? Čtěte dál. Slibuju, že na konci článku budete přesně vědět, co vás v kurzu čeká a co víc, budete se do něj chtít okamžitě přihlásit!

Klasický a lety prověřený Kurz osobního rozvoje…

začíná v druhé půlce září, ve chvíli, kdy jsou děti zajeté ve školce, škole a kroužcích. Ideální čas, nemyslíte? Pomalu vydechujete a konečně nacházíte prostor pro sebe. Pozvolna začíná i náš kurz, který staví na počítačových dovednostech. Nejdříve si zopakujeme základní práci ve Windows, oprášíme operace se soubory a složkami a samozřejmě procvičíme i znalosti s internetem a e-mailovým klientem.

Po úvodních lekcích přichází první zpestření v podobě víkendového workshopu, který simuluje vaši služební cestu. Jedete na dva dny bez dětí, jen s kolegyněmi a inspirativními lektory do krásného prostředí. Ubytování i jídlo je hrazené. Účelem je blíže se seznámit, navázat přátelství, pobavit se a poznat sebe sama. K tomu vám dopomůže osobnostní typologie, která je hlavním tématem workshopu. Lépe se vyznáte sami v sobě, ale i v ostatních. Konečně porozumíte tomu, proč vaši blízcí/kolegyně reagují tak, či onak a budete vědět, jak ke kterému z nich přistupovat, aby se vám lépe žilo/pracovalo. Po workshopu se do učebny nevrací jen náhodná skupina klientek, ale doslova parta kamarádek. Stmelovací efekt workshopu funguje naprosto dokonale!

Fiktivní firmy

V přátelském prostředí pokračujeme a v dalším bloku se věnujeme programům z balíku MS Office. Postupně si zopakujeme praktické věci od základů až ke složitějším operacím (např. tvorba vícestránkového dokumentu, databáze zákazníků nebo  zajímavé přechody a neotřelé animace v prezentaci). Náš kurz ale není jen o počítačích. Přichází další zásadní zlom – vznik virtuálních firem. Utvoříte tří až čtyřčlenné  týmy a po zbytek kurzu spolupracujete s kolegyněmi z fiktivní firmy. Vymýšlíte vše od názvu a předmětu podnikání, přes logo až po propagační letáky a webové stránky, abyste mohly svoji firmu představit světu. Nebudete hledat grafika a webdesignéra – vše si uděláte samy! Ukážeme vám prográmky a aplikace, ve kterých tohle všechno hravě zvládnete a navíc vás to bude bavit. K tomu všemu se naučíte upravovat fotky – nejen z rodinné dovolené, ale třeba i ty produktové.

Když už tohle všechno budete umět, byla by škoda se nepochlubit ostatním, co říkáte? Ideální příležitostí je závěrečný workshop. Představte si, že nyní se svým týmem jedete na veletrh začínajících podnikatelů, kde svou firmu představíte ostatním. Máte připravené rekvizity, upoutávky, ochutnávky, propagační a snad i upomínkové předměty. Fantazii se meze nekladou, naopak přichází další prostor pro vaši kreativitu. Po čtyřměsíční práci vystoupíte na stupínek vítězů a slíznete smetanu v podobě uznání za všechno, co vám vzniklo pod rukama. Vítězem je každý, kdo došel až sem, užil si celou tu cestu poznání, zdokonalení a sdílení v podpůrném a přátelském prostředí.

Tak takový je náš kurz osobního rozvoje. Je dobře promyšlený a po letech dovedený téměř k dokonalosti. Samochvála smrdí, nicméně tohle skutečně tvrdí absolventky kurzu. Těžko si představit něco ještě lepšího. Jenomže my nezahálíme a stále na sobě pracujeme, protože chceme držet krok s dnešní dobou. Proto jsme kurz inovovali a promítli do něj potřeby současného světa.

Inovace klasického kurzu

V novém kurzu zažijete všechno, o čem jsem doteď psala, ale ještě spoustu dalšího! Třeba vedle balíku MS Office budete schopné pracovat i s jeho on-line kamarády v podobě sdílených aplikací pro vzdálenou spolupráci, a to už může být pro některé nová záležitost. Pracovně jsme tuhle oblast nazvali MOBILNÍ KANCELÁŘ. Co to znamená a co si pod tím představit? Třeba to, že si můžete v mobilu vytvořit tabulku, včetně vzorců a do ní si zapisovat příchozí objednávky třeba po cestě ze školky. Nebo si doma vytvoříte vzorovou smlouvu, a pak ji můžete třeba z kavárny v mobilu doplnit a poslat zákazníkovi. Všechno, co ťuknete do mobilu, máte zároveň doma v počítači aktualizované. Paráda, co?

Co dalšího s sebou nese dnešní doba? Videoprezentaci? No jasně! Po tomhle kurzu budete umět udělat, sestříhat a pomocí efektů ozvláštnit firemní video, ve kterém představíte svoje produkty, či služby. Vyzkoušíte si  ho vložit na Youtube kanál a případně mu dát i titulky. Nakonec se v očích vašich dětí či pubertálních potomků stanete cool mamkou, která ovládá videjka na ”jůtubku”.

Na chvilku se od techniky vzdálíme. Pro inovovaný kurz jsme navrhli i jiné semináře externistů, které více ladí s koncepcí kurzu. V Tvůrčím psaní se naučíte psát šťavnaté texty a vaši čtenáři budou hltat každé slovo. Po absolvování semináře Kritického myšlení budete schopny např. vyhodnotit relevantnost informací a jejich zdrojů. Na konci kurzu s Attavenou se vám otevře nesmírně široké spektrum možností a nových směrů. Záleží jenom na vás.

Vydejte se s námi na cestu poznání, zdokonalení a seberozvoje! Věřte, že budete nadšené už po prvních lekcích. A jaký teď bude váš první akční krok? Samozřejmě, že vyplnění přihlášky. Tak pojďte na to rovnou teď!

Veronika Kašková Ingrová, lektorka Attaveny