Pod pokličkou v Attaveně, o.p.s.

Pod pokličkou v Attaveně, o.p.s.

V září 2019 jsem se zúčastnila pětiměsíčního „Seberozvojového kurzu pro maminky“ v Českých Budějovicích. Musím konstatovat, že tento kurz byl pro mámu, která je na rodičovské dovolené, úžasný. Nejen, že jsem měla možnost seznámit se s dalšími maminkami, které řešily podobné věci jako já, ale hlavně jsem vyšla z každodenního stereotypu, který prožívá asi každá máma okolo svého malého dítěte.

Díky kurzu jsem se měla možnost zdokonalit v komunikačních dovednostech, v práci s PC a programy Windows a MS Office, seznámit se s programem Canva, Zoner a vyzkoušet si vytvořit webové stránky. Také mi bylo v rámci kurzu umožněno setkat se s externími lektory. Například s psycholožkou. Díky pracovně motivační analýze jsem si ujasnila, na jakou práci se hodím, v čem vynikám a naopak do čeho se nemám pouštět. Úžasná byla i paní z Úřadu práce, která mi pomohla se zorientovat na trhu práce. Dostaly jsme od ní například tipy, na co si dát pozor při návratu z rodičovské dovolené do pracovního procesu. Time management pomůže každé mamince najít si čas na sebe a zároveň zvládnout i vše kolem domácnosti a dětí. Další lektorka mi zase pomohla s napsáním životopisu a motivačního dopisu a dala spousty příkladů, jak reagovat na některé záludné otázky potencionálních zaměstnavatelů. V rámci kurzu jsem měla možnost si vyzkoušet neverbální komunikaci v praxi a mnoho dalších zajímavých témat, která určitě napomohou maminkám při návratu do zaměstnání.

Iva Sonnbergerová na workshopu s dalšími účastnicemi seberozvojového kurzu

Vše začínalo a zároveň končilo víkendovým workshopem v příjemném prostředí, kde byla možnost se více osobně poznat jak s jednotlivými maminkami a koordinátorkami, tak i samotnými lektory. Na závěrečném workshopu zároveň maminky osobně prezentovaly své virtuální firmy se vším, co se v jednotlivých lekcích kurzu naučily. Je neskutečné, co takové mámy na rodičovské dovolené jsou schopny vymyslet a udělat pro to, aby jejich virtuální firma byla životaschopná i v reálném světě. Proto tento kurz doporučuji každé mamince, která jen trochu o sobě a svých schopnostech začne pochybovat.

Ale pozor, to není ještě vše! Attavena o.p.s. ještě nabízí účastnicím kurzu cílenou individuální následnou podporu ve formě absolvování vybraného kurzu, koučinku nebo praxe v nějaké firmě. Osobně mě zajímala praxe přímo v Attaveně. Kromě kurzů pro maminky pořádá tato nezisková společnost také příměstské tábory pro děti pracujících rodičů, aby jim pomohla skloubit osm týdnů letních prázdnin s vlastním zaměstnáním. V průběhu školního roku společnost navíc podporuje vybrané školní družiny a školy s pedagogy jako takové.

Úspěšná absolventka kurzu Iva Sonnbergerová

Od července 2020 jsem měla to štěstí, že jsem byla vedením společnosti vybrána na tříměsíční praxi. Již přes dva měsíce mám možnost každý den nahlížet přímo do „kuchyně“ organizace, kde se vše připravuje a „vaří“, tak aby z toho byl ten pravý zážitek pro jednotlivé klienty Attaveny.

Za sebe musím konstatovat, že díky každodenní příjemné atmosféře v týmu společnosti, jejich ochotě a trpělivosti se mi daří naplňovat cíl, se kterým jsem tuto praxi chtěla podstoupit a tedy: začlenit se opět do pracovního procesu po rodičovské dovolené. Na praxi získávám nové zkušenosti, kontakty, zlepšuji si komunikační a PC dovednosti. Je to takové chození do práce „nanečisto“ se vším, co k tomu patří. I díky této zkušenosti mám možnost připravit se na to, jak skloubit rodinu a práci tak, aby vše fungovalo.

Část koordinátorského týmu Attaveny

Velké díky celému týmu Attavena. Přeji vám, aby vás dosavadní nadšení, energie, nápady a schopnost získat finanční podporu z fondů EU na smysluplné projekty neopouštěly. Bez vaší podpory by si maminky, ale též třeba klienti léčeben, školy, rodiče a další neměli možnost těmito kurzy a jinými aktivitami projít.

Iva Sonnbergerová, bývalá klientka kurzu a současná praktikantka v Attaveně