Attavena rozšiřuje školní družiny a kluby a pomáhá rodičům v péči o děti

Attavena rozšiřuje školní družiny a kluby a pomáhá rodičům v péči o děti

Od začátku školního roku 2018/2019 jsme ve spolupráci se základními školami začali realizovat družiny a školní kluby v 5 školách na jihu Čech a Vysočině. Našim cílem je zajistit rodičům péči o děti během školního roku v takovém rozsahu a kvalitě, aby stíhali odjezdy a příjezdy do práce a věděli, že je o jejich děti ráno, přes den i později odpoledne v době mimo vyučování dobře postaráno.

Konkrétně se jedná o tyto školy:

  • ZŠ a ZUŠ Zliv
  • ZŠ Protivín
  • ZŠ Volary
  • ZŠ a MŠ Křemže
  • ZŠ Bavorov

Ve většině škol jsme se domluvili na otevření dalšího oddělení družin s kapacitou 5–15 dětí, jelikož školy nemohou z finančních a personálních důvodů uspokojit poptávku rodičů, kteří chtějí družiny nebo školní kluby využívat.

V ZŠ Zliv jsme otevřeli 4. oddělení družiny v čase od 11:30–16:30, kterou využívá pravidelně 15 dětí. Původně bylo v plánu otevřít i ranní družinu, ale kvůli malému zájmu jsme od otevření odstoupili.

V ZŠ Protivín jsme prodloužili čas družin o jednu hodinu, aby děti mohly zůstávat do 17 hod. Družinu navštěvuje střídavě 8 dětí.

V ZŠ Volary jsme rozšířili kapacitu o jednu družinu a o jeden školní klub v časech od 12:30–16:00. Družinu využívá 7 dětí a školní klub 9 dětí.

V ZŠ a MŠ Křemže jsme z kapacitních důvodů otevřeli družinu ve dvou časech a to v době od 6:50–7:50 a od 14:15–15:45, kdy je ve škole největší počet dětí.  Ranní družinu využívá celkem 8 dětí. Do odpolední družiny chodí 10 dětí.

ZŠ Bavorov se do projektu zapojila až v druhé polovině října, kdy zjistila, že potřebuje otevřít 6. oddělení družiny. Družina funguje v pondělí od 11:15–14:15 a ostatní dny od 11:15–15:45. Do družiny chodí pravidelně 8 dětí.

Projekt pomáhá odlehčit personálně přetíženým školám a vychází vstříc časově specifickým potřebám pracujícím rodičům.

Andrea Kočerová, koordinátorka projektu Trochu méně horké léto II, Attavena