Na týmovém workshopu si Attavena připomněla dvacet let existence

Na týmovém workshopu si Attavena připomněla dvacet let existence

Na samém konci série několika víkendových workshopů pro rodiče má jeden podobný za sebou také tým Attaveny. Z podstaty věci se samozřejmě v některých bodech tenhle workshop, konaný v pátek a v sobotu, od těch „klientských“ lišil. Stejně jako účastník našich kurzů na něm i člen našeho týmu prošel testem typologie osobnosti a rovněž se zapojil do několika aktivit posilujících týmového ducha. Vedle toho se však velký prostor věnoval pracovním diskusím a připomínce dvacetiletého výročí existence Attaveny, o.p.s.

Attavena letos slaví kulaté dvacetiny. V roce 1999 ji v Českých Budějovicích spoluzaložil její současný ředitel Zdeněk Klouda. Kromě něho už nikdo další z týmu Attaveny u samých začátků nebyl. Do malebných kulis obce Nové Pece u Lipna na Šumavě, kde se týmový workshop uskutečnil, jsme se mimo jiné vydali zjistit něco o historii organizace, která vzdělává veřejnost již dvě dekády. A také poznat sami sebe, naše kolegy a zažít spolu trochu zábavy.

Elementární předpoklad k uspokojivé spolupráci uvnitř jakéhokoliv pracovního týmu spočívá zcela jistě v hlubším pochopení sebe samého a svých kolegů. To nám bylo umožněno pokročilou metodou typologií osobnosti MBTI, kterou Attaveně připravila koučka a dlouholetá externí spolupracovnice Kateřina Kryllová . Jen se nám díky tomu potvrdilo, jak různorodé lidské povahy tým Attaveny tvoří. Výsledky testů nám určitě pomůžou pochopit, jakým způsobem ten druhý pracuje, a zefektivní spolupráci uvnitř týmu.  

V dalším bloku workshopu nám ředitel Zdeněk Klouda prostřednictvím fotoarchivu nastínil, jak Attavena začínala a jakými vývojovými stádii prošla. Především nám služebně mladším přednáška pomohla pochopit, na jaké tradice Attavena navazuje. A těm služebně nejstarším zase nostalgicky zavzpomínat na staré časy. Workshop byl zároveň i jakousi rozlučkou pro lektora Bohumíra Bráchu. Když mu ředitel k údivu všech říkal, kolik kurzů a klientů odučil, zareagoval úsměvně po svém: „A to jsem do Attaveny nastupoval původně jen na jeden semestr. A vidíte, je z toho deset let.“

Pracovně zážitkový víkend na Šumavě se povedl, načerpali jsme inspiraci a energii a už teď se těšíme na nové výzvy, které před Attavenou stojí.

Marek Bartoš, Attavena