Dovednosti a zkušenosti z kurzů pomáhají žít úspěšnější a šťastnější život, říká dlouholetý externí lektor Attaveny

Dovednosti a zkušenosti z kurzů pomáhají žít úspěšnější a šťastnější život, říká dlouholetý externí lektor Attaveny

Přinášíme vám druhou část článku, jehož autorem je jeden z nejzkušenějších spolupracovníků naší organizace. V minulém díle čtenářům lektor seznamovacích a závěrečných workshopů zprostředkoval několik zajímavých i zábavných postřehů, které z těchto akcí během několika let posbíral. Dnes se autor více zamýšlí nad reálným přínosem kurzů pro rodiče. Tady jsou.

Jmenuji se Milan Holub, jsem z Plzně a jako lektor působím na kurzech společnosti Attavena od roku 2010. Mám vzácnou příležitost poznávat účastnice kurzů na samém začátku, kdy jedou na úvodní dvoudenní workshop, a pak na konci kurzů, kdy nastává víkendové finále a loučení. Cítím se vždy obohacen a tady je několik důvodů a postřehů.

ROLE MUŽE A ŽENY VE VZTAHU

Několik let jsem nechával maminky na kurzech napsat na čtvrtku 2 nejdůležitější „věci“, které podle nich má přinášet do partnerského vztahu muž, a které žena. Statistika dopadla zajímavě. Pojem LÁSKA se objevoval na kartě pojmů, které má do vztahu přinášet žena. U muže to byla nejčastěji JISTOTA a ZABEZPEČENÍ. Výstižně shrnuto do zkušenosti: „Muž má přinášet dříví a žena má udržovat rodinný oheň.“ Samozřejmě, že v dnešní době, kdy vydělávají peníze oba partneři, se role nutně prolínají, ale podvědomě je archetypální model stále žádaný.

Milan Holub na závěrečném workshopu kurzů osobního rozvoje pro rodiče

ZÁVĚREČNÝ WORKSHOP A PREZENTACE VIRTUÁLNÍCH FIREM

Na některých kurzech vytvoří účastnice (a někdy i účastník tatínek) malé týmy, ve kterých budují základy svojí virtuální firmy. Svůj podnikatelský záměr a vytvořené webové stránky a firemní materiály maminky prezentují na závěrečném workshopu. Většina prezentací je včetně ukázek produktů – ochutnávky napečeného cukroví, bezlepkové dobroty, zdravé potraviny, nebo ušité oblečení, bytové doplňky. „Podnikání“ může být realizováno i ve sféře služeb: literární kavárny, relaxační centra pro celou rodinu, cestovní kanceláře apod. Úroveň těchto prezentací je mimořádná a být porotcem a divákem je nezapomenutelný zážitek.

DOVEDNOSTI A ZKUŠENOSTI Z KURZŮ POMÁHAJÍ ŽÍT ÚSPĚŠNĚJŠÍ A ŠŤASTNĚJŠÍ ŽIVOT

Když člověk vidí leták s heslem „Kurz osobního rozvoje“, tak nemusí mít hned důvěru a vidět pro sebe smysl kurzu. Mnoha lety vyladěné vzdělávání od Attaveny je ale přesně to, co žena na rodičovské dovolené a po kratší či delší pracovní pauze potřebuje. Účastnice často uvádějí tyto benefity kurzu:

  • zvýšené sebevědomí, zase si věřím
  • už se tolik nebojím, že neseženu práci
  • získala jsem nové IT dovednosti, které mi i partner a děti závidí
  • jsem daleko víc sama sebou a učím se tak i žít
  • partner se dokáže postarat o děti a užívají si čas spolu
  • nejmenší děti se osamostatnily a těší se na 3 hodiny do péče chůviček
  • v krizových situacích vím, že „TO DÁM“

Milan Holub, externí lektor Attaveny

Autor o sobě

Na kurzech Attaveny nabízím maminkám nahlédnutí do principů efektivní mezilidské komunikace, typologii různých pracovních stylů, práci s námitkami a kritikou a principy nenásilné komunikace. A rád zvu účastnice ke sportovním a společenským hrám, při kterých nejde o vítězství “kdo s koho“, ale o RADOST ZE HRY A ZE ŽIVOTA.