Podívejte se, jak vypadá den lektora v Attaveně

Podívejte se, jak vypadá den lektora v Attaveně

Příprava na výuku, cesta do učebny, dopolední a odpolední lekce, rozesílání domácích úkolů klientkám, porada s lektory v kanceláři – tak nějak vypadá v kostce typický den našeho lektora. Jeden takový den jsme strávili s kamerou po boku kolegy Lukáše, který nám dovolil do svého denního režimu nahlédnout. Na výsledek se můžete podívat v krátkém videu.

Za kolegou Lukášem Prokešem jsme se vydali do Plzně, kde minulý semestr vyučoval seberozvojový kurz pro maminky v multifunkčním Aktivity centru na kraji města. Lukáš zde vedl lekce dvakrát týdně v dopoledním a odpoledním bloku. My jsme zrovna zachytili na kameru, jak vyučuje základy programu MS Excel, ale během půlročního kurzu se klientky naučí mnohem víc. MS PowerPoint, MS Publisher, webový editor WIX jsou jen krátkým výčtem programů, s kterými se klientky naučí pracovat, aby pak zvládly založit v týmu svojí virtuální firmu.  

Práce lektora však výukou nekončí. Je třeba se připravit na další lekci. Lukáš je přes email a telefon v čilém kontaktu s klientkami i po konci výuky. Rozesílá domácí úkoly, opravuje ty minulé a někdy se musí poradit i s ostatními kolegy z lektorského oddělení v kanceláři.

Přestože je někdy práce lektora náročná a hektická, Lukáš ji zvládá s podobným klidem, jako den s kamerou v zádech. „Práce lektora mě baví a především mi dává smysl, takže je pro mě kamera vítaným zpestřením pracovního dne,“ řekl nám hlavní aktér natáčení. Snad bude video i malým zpestřením dne pro vás.


Marek Bartoš, Attavena