Úvodní workshopy přinesly nové vědomosti, zábavu ale i nová přátelství

Úvodní workshopy přinesly nové vědomosti, zábavu ale i nová přátelství

Říká se, že když něco hezkého končí, zároveň i něco hezkého začíná. A u nás v Attaveně to v těchto dnech platí dvojnásob. Vzpomínky na loňské půlroční vzdělávací kurzy pro maminky ještě nestačily vyblednout a nový semestr je již v plném běhu. Úvodní workshopy mají za sebou klientky z Tábora a Prahy, nově se v našem portfoliu kurzů objevila Jihlava, kde víkendové soustředění také proběhlo. Co maminkám a Attaveně workshopy přinesly?

Tak především velkou porci nových a zajímavých znalostí a dovedností, ale také spoustu zábavy a nových přátelství. Ve venkovských kulisách Mlýnhotelu Vílanec u Jihlavy, Aleniny Lhoty u Tábora a Hotelu Nad Královnou na pražské Zbraslavi probíhaly vzdělávací bloky zaměřené na mezilidskou komunikaci a typologii osobnosti. Jejich účelem bylo připravit maminky na týmovou práci ve virtuálních firmách, ve kterých budou v dalších částech kurzu „podnikat“. Například aktivita s názvem „Cesta do jiného světa“ ukáže účastnicím, že pokud chceme dosáhnout řešení, je občas důležité přizpůsobit se v komunikaci druhé straně a uvědomit si, co je pro něj důležité.

 Sobotní večer se již nesl v odlehčeném duchu společenských her, díky kterým se všichni lépe poznali.  Workshopy totiž představují vzácnou příležitost pro maminky z dopoledních a odpoledních kurzů k setkání a většímu sblížení. A to platí i pro lektory a koordinátorky z Attaveny. „Pro mě jako koordinátorku je většinou až úvodní workshop možnost, jak se poznat s účastnicemi kurzu blíž,“ řekla k tomu koordinátorka pražského kurzu Veronika Attlová. „V drtivé většině případů z workshopu všichni odjíždí s úsměvem na tváři a děkují za možnost se aktivity zúčastnit. Stejně tak tomu bylo i na úvodním pražském workshopu, kde se sešla skvělá skupina pozitivně naladěných žen,“ dodala Veronika. Stmelení kolektivu je přidanou hodnotou workshopů. A právě díky výborné partě lidí, která se na nich vytvoří, se všichni těší už nyní na závěrečné soustředění, které proběhne za několik měsíců. „Je pro mne vždy obrovskou poctou vidět na úvodním workshopu všechny ty krásné a inspirativní ženy. Pokaždé se těším na shledání s nimi, neboť vidím ten úžasný posun, který za půl rok dokázaly. Moc jim fandím a už teď se těším na závěrečné workshopy a prezentace virtuálních firem,“ potvrdila koordinátorka táborského a jihlavského kurzu Zuzana Heferová.

Pozitivní energii načerpal na workshopu i náš lektor Jakub Lang, jehož slova hezky výsledný dojem z podařených víkendových akcí podtrhují: „Úžasný víkend naplněný zážitky, vědomostmi, zábavou i oddechem. Témata prezentovali jako vždy skvělí lektoři pro skvělé účastnice, které měly prostor poznat ostatní, ale i samy sebe. Vše korunovalo sluníčko a nádherná lokalita.“

Marek Bartoš, Attavena