Virtuální firmy na víkendových workshopech sklízely úspěchy

Virtuální firmy na víkendových workshopech sklízely úspěchy

Zima se už snad pomalu chýlí ke konci a v Attaveně již tradičně nastává období prezentace několikaměsíčního úsilí našich klientek v podobě prezentace virtuálních firem. Máme za sebou několik workshopů maminek z Tábora, Českého Krumlova, Plzně, Českých Budějovic, Prahy a z Přeštic, kde jsme byli svědky mnohdy pozoruhodných kreativních výkonů a týmové spolupráce. Také jsme se ale dozvěděli, co přinesl seberozvojový kurz maminkám na mateřské.

 

Kateřina z Tábora spolu s dalšími dvěma maminkami pracovala na virtuální firmě Pomocní andělé  pomáhající osobám v nouzi nebo v sociální tísni. Firma funguje samozřejmě jen na papíře. Smyslem existence bylo umožnit jejím zakladatelkám během semestrálního kurzu ovládnout základy grafiky, zkusit si založit webové stránky nebo spolupracovat v prostředí sdílených souborů na počítači. Jejich práce pak ožila v powerpointové prezentaci právě o víkendu vedle dalších několika podobně “fiktivních firem”. Jak ale prozradila sama Kateřina, nové dovednosti nebyly jediným plusem, které klientka účastí na kurzu získala. “Díky tomu, že jsem se přihlásila do kurzu, jsem si konečně našla čas sama pro sebe, kterého jsem v domácnosti s malými dětmi měla velmi málo”, odpověděla Kateřina lektorce Janě na otázku: “Co mi kurz přinesl?”

Ani přeštická skupina maminek však ve virtuálním podnikání nezůstala těm táborským nic dlužna. Výkony reprezentantů šesti podniků mohly směle konkurovat prezentačním dovednostem “skutečných” firem na veletrhu. Mohli jsme tak vidět představení firem jako třeba centrum předporodní a poporodní péčekosmetický salón nebo  obchod s oblečky pro domácí mazlíčky. Vystoupení klientů sneslo profesionální měřítka. A to ať už jsme se zaměřili na kvalitu tištěných propagačních materiálů, vystavených produktů nebo samotný přednes vystavujících. “Připravovaly jsme se někdy od listopadu, nejvíce práce zabrala výroba pelíšku,” ukazovala nám s úsměvem Alena z firmy Animal Design pletený pelíšek pro psí miláčky.

Skupinová fotka z workshopu

Na obou dvoudenních workshopech panovala uvolněná a přátelská atmosféra, všichni se evidentně skvěle bavili. Při závěrečném ceremoniálu, kdy maminky přebíraly z rukou lektorů certifikát o absolvování kurzu, došlo i na slzy dojetí. “My jsme se právě před chvílí bavily o tom, co vlastně teď budeme v pondělí a v úterý dělat? Už jsme si tak nějak zvykly, že se na začátku týdne sejdeme a od víkendu se na to i těšily”, svěřila se nám po workshopu Markéta z Tábora. “Vznikla tu skvělá parta a už nyní plánujeme, kdy se zase sejdeme i po kurzu,” potvrdila Alena z Přeštic, že se na kurzu sešla skvělá parta.

Takové ohlasy nás v Attaveně neskutečně těší. Dávají nám signál, že naše práce má smysl. Děkujeme!

Marek Bartoš, Attavena