Tvorba webových stránek pro začátečníky

Tvorba webových stránek pro začátečníky

V rámci našich seberozvojových kurzů se věnujeme i tvorbě webových stránek virtuálních firem a k tomuto účelu jsme v Attaveně zvolili editory webových stránek Webnode a WIX. Pojďme se nyní podívat blíže na druhý jmenovaný editor. WIX nabízí vedle komplexnosti a flexibility také možnost pracovat ve více úrovních tvorby dle zkušeností uživatele.

V první části této série článků se budeme věnovat úplným začátečníkům, kterým WIX umožňuje vytvořit profesionální a pohledné stránky i bez znalostí editace a problematiky tvorby webu. Pro tyto uživatele přichází WIX s unikátní možností vytvořit stránky přes ADI – umělou inteligenci, která uživatele provede krok po kroku až ke zveřejnění vlastních webových stránek.

Na začátek si musí tvůrce vybrat, jaký typ stránek bude chtít využívat. Tedy půjde-li o komerční či osobní stránky, zda bude jejich součástí i eshop, blog či rezervační systém, s tím, že tyto volby je možné kdykoliv změnit. Poté si zadáte název svých stránek či firmy, adresu a ADI se o vás pokusí najít volně dostupné informace na webu, aby je mohl případně vhodně doplnit na nově vznikající stránky.

Poté přichází čas na doplnění kontaktních údajů a skvělá je i možnost si nahrát logo, ze kterého si umělá inteligence na přání vytáhne barvy a do nich naladí i webové stránky. Pak už přichází jen výběr základního vzhledu a první verze stránek je na světě.

Pomocí průvodce doplníte texty, obrázky, barvy a rozsah stránek, můžete upravit zobrazení přes prohlížení mobilním telefonem a zkrátka si upravíte, na co budete mít chuť, abyste za pár desítek minut mohli říct – TEĎ JE ČAS TO ZVEŘEJNIT. K tomu vám stačí jedno tlačítko a stránky si může zobrazit každý, kdo bude chtít a bude o nich vědět.

Tomu, jak rozšířit okruh viditelnosti a stránky více „nadupat“, se budeme věnovat v dalších článcích o WIX.

Lukáš Prokeš, lektor Attaveny