Závěrečné workshopy jarních kurzů jako skvělá tečka za celým semestrem

Závěrečné workshopy jarních kurzů jako skvělá tečka za celým semestrem

Máme za sebou další semestr vzdělávacích kurzů pro maminky v různých městech. Symbolickou tečkou za půlroční cestou klientek seberozvojovým kurzem, rozvíjejícím tvrdé i měkké dovednosti, již tradičně představovaly závěrečné workshopy. Na nich klientky našich kurzů mimo jiné prezentovaly výsledky semestrálních prací.  Tedy výstupy svých virtuálních firem, na kterých pracovaly několik posledních měsíců.

Praha, Jihlava, Tábor, České Budějovice a Veselí nad Lužnicí. Ve všech těchto městech se dvakrát týdně scházely místní maminky s lektorem Attaveny, postupně ovládly práci s počítačem, naučily se upravovat fotky, vytvořit si webové stránky a osvojily si další praktické dovednosti. Nově nabyté znalosti zúročily při týmové práci ve virtuální firmě.  V ní si vyzkoušely nanečisto založit podnik od A až po Z, tedy od vymyšlení názvu firmy, přes oblast podnikání, až po návrh vizitek jednotlivých členů „firmy“. Výsledek pak prezentovaly na „veletrhu firem“ konaným na víkendových závěrečných workshopech. Účelem této aktivity je mimo jiné nácvik prezentačních dovedností před publikem. „Na této aktivitě se zobrazí celá naše společná práce v rámci kurzu a často se i zvýrazní talent pro vystupování před lidmi, aniž by si to předtím klientky připouštěly,“ vysvětlil lektor Lukáš Prokeš, který vedl kurz v Jihlavě.

Workshopy neznamenají jen závěrečné prezentace – maminky před tím absolvují intenzivní celodenní vzdělávací blok na rozvoj měkkých dovedností, jako jsou práce se stresem, timemanagement nebo zvládání trémy. Přesto právě vrchol víkendu v podobě prezentace virtuálních firem zanechal ze všech aktivit nejhlubší dojem i v týmu Attaveny: „Závěrečné workshopy mají vždy něco navíc a to je ona přirozená lidská tréma, kterou maminky mají před prezentací jejich virtuálních firem. Prezentace měly vysokou úroveň a troufám si říci, že některé firmy ožijí na pracovním trhu,“ řekla koordinátorka veselského a českobudějovického kurzu Lenka Koišová.

Lektorka kurzu ve Veselí nad Lužnicí Martina Sokolíková zase vyzdvihla výbornou atmosféru panující nejen na závěrečném víkendovém setkání, ale během celého jarního semestru: „Pro mě osobně to je vždy krásné shrnutí a je úžasné vidět, jak se maminky za tu dobu posunuly a jaké udělaly pokroky. A konkrétně budu vzpomínat na tu obrovskou pohodu, která nás provázela celým kurzem a promítla se i na závěrečném workshopu.“

Vidíme to na závěrečném workshopu pokaždé a nepřestává nás udivovat, jaký obrovský kus práce na sobě klientky během půl roku udělaly.  Úžasné výkony, kterými se účastnice kurzů prezentovaly, nám dávají energii do dalšího úsilí. Slovy již citovaného kolegy Prokeše workshop nejenže symbolicky „uzavírá celý kurz, a tak je vše více emotivní,“ ale rovněž „dodává smysl naší práci.“ A za to moc děkujeme!

Marek Bartoš, Attavena